
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 90 kΩ |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 990.6 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 500 µm |
| Depth | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 9 pF |
| Series Resistance | 90 kΩ |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Drive Level | 500 nW |
Stock: 20534
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50697
Ext.Price$0.50697
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50697 | $0.50697 |
| 10 | $0.41720 | $4.17200 |
| 25 | $0.40856 | $10.21400 |
| 50 | $0.40010 | $20.00500 |
| 100 | $0.38386 | $38.38600 |
| 300 | $0.34563 | $103.68900 |
| 500 | $0.31120 | $155.60000 |
| 1000 | $0.30093 | $300.93000 |
| 3000 | $0.26503 | $795.09000 |
| 5000 | $0.26161 | $1308.05000 |
